با لامپ ال ای دی شارژی بینی خود را کوچک کنید

بازده نوری: کمیتی است که کارایی یک لامپ ال ای دی شارژی را با ارتباط بین لومن ها تعیین می کند، کمیتی که شار نوری (مقدار نوری که یک لامپ در همه جهات ساطع می کند) را با وات (lm/W) اندازه می گیرد.

شاخص رندر رنگ : این کمیت (CRI یا Ra) میزان طبیعی ظاهر شدن رنگ اجسام روشن شده توسط منبع را اندازه گیری می کند. لامپ های با حداکثر CRI به وضوح لامپ های رشته ای هستند (Ra = 100).

دمای رنگ یا رنگ : این مقدار تمایل نور سفید به نزدیک شدن به یک رنگ خاص را اندازه گیری می کند. طیف نوری که در مجموع نور سفید را تشکیل می‌دهد، ویژگی این است که مخلوطی از 7 رنگ است که هر کدام دمای مشخصه خود را دارند.

بنابراین ما از نور سفید “گرم” (نزدیک به قرمز) به “سرد” (نزدیک به بنفش) خواهیم رفت. واحد اندازه گیری درجه کلوین (K°) است.

مزایای استفاده از لامپ های LED

علیرغم هزینه های بالاتر (اما به طور مداوم در حال کاهش) در مقایسه با لامپ های رشته ای و هالوژن (اکنون از تولید خارج شده اند)، استفاده از لامپ های LED برای مصارف خانگی مزایای متعددی دارد:

– مدت زمان بالا؛

– احتمال خرابی تقریباً صفر است.

– راندمان بالا، کارآیی بالا؛

– ارائه رنگ عالی؛

– احتراق فوری سرد؛

– کاهش قابل توجه مصرف انرژی؛

– حداقل توسعه گرما؛

– مقاومت بیشتر در برابر رطوبت و لرزش؛

– هزینه های نگهداری کمتر؛

– اندازه کوچک و انعطاف پذیری برنامه

نحوه انتخاب لامپ های LED

بدیهی است که انتخاب یک لامپ LED باید با در نظر گرفتن نیازهای ما انجام شود. بیایید به طور خلاصه ببینیم که چه معیارهایی باید در هنگام خرید لامپ LED در نظر گرفته شود.

1. اتصال لامپ : متداول ترین لوسترها، لامپ ها و لوازم جانبی E27 (قطر بزرگتر) و E14 هستند. برای نورافکن های توکار و لامپ های حمام، اغلب از سوکت های نوع GU10 یا GU5.3 استفاده می شود.

2. قدرت : در مرحله دوم، ما باید شار نور مورد نیاز خود را ارزیابی کنیم، با در نظر گرفتن اینکه 60 وات یک لامپ رشته ای قدیمی با 9 وات یک لامپ LED مطابقت دارد (جدول تبدیل توان زیر را برای انواع مختلف لامپ ها ببینید. ).

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.