ساخت کاشی چینی

تفاوت های اصلی بین کاشی و سرامیک و کاشی چینی را در راهنمای کاشی و سرامیک ما بیاموزید: پرسلن نسبت به آب نفوذ ناپذیر است و سرامیک بدون لعاب اینطور نیست. پرسلن از مواد سخت تر ساخته شده است، در حالی که سرامیک نرم تر است. پرسلن می تواند گزینه های بیشتری برای رنگ بدن داشته باشد، در حالی که سرامیک در رنگ های خاک رس طبیعی مانند قرمز یا قهوه ای عرضه می شود.

قیمت و خرید سرامیک تکسرام مدل ماهور - هوم استایل

اگر بیش از حد با صنعت کفپوش آشنا نیستید، موضوع کاشی کاری روی گچ ممکن است بسیار گیج کننده باشد. پس از همه، هر دو کاشی چینی و سرامیک به طور خیره کننده ای شبیه به هم هستند! منظورم این است که هم کاشی‌های چینی و هم کاشی‌های سرامیکی با استفاده از عناصر یکسان مانند خاک رس، ماسه و آب ایجاد می‌شوند. با این حال، متوجه خواهید شد که هر دوی این محصولات می توانند بسیار متفاوت باشند.

هم کاشی های سرامیکی و هم کاشی های چینی مدت هاست که وجود داشته اند، اما با تکنولوژی جدید موجود، دوران کاشی های مربعی قهوه ای رنگ به پایان رسیده است. اخیراً، تخته های سرامیکی و چینی، کاشی های چوبی و غیره ظاهر شده است. آیا آماده اید تا در مورد این محصولات بیشتر بدانید؟ من نحوه ساخت کاشی‌های سرامیکی و چینی را توضیح می‌دهم، نقاط قوت و ضعف آنها را مرور می‌کنم و تمام اطلاعاتی را که برای آسان‌تر کردن تصمیم‌تان نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهم.

 

 

کاشی چینی چیست؟
صحنه اتاق خواب با کاشی چینی و فرش

کاشی چینی از خاک رس متراکم (غنی شده از فلدسپات) ساخته می شود و در دمای کوره بالاتر پخته می شود تا کاشی متراکم تر و بادوام تر از سرامیک ایجاد شود. به طور استثنایی نسبت به آب غیرقابل نفوذ است. در جامعه کاشی اختلافات زیادی در مورد اینکه چه چیزی به عنوان کاشی پرسلن به حساب می آید وجود دارد، اما اتفاق نظر آژانس صدور گواهینامه کاشی چینی (PTCA) این است که تولیدکنندگان کاشی باید پنج نمونه پرسلن ارسال کنند تا ثابت کنند که آنها کمتر از 0.5 جذب می کنند. ٪ از آب. کاشی چینی دارای گواهی این نمایندگی معتبرترین ظروف چینی است که می توانید در بازار بخرید.

اگر می خواهید تأیید کنید کاشی چینی و سنگ ایران شما مطابق با استانداردهای چینی و ایرانی واقعی است، آرم PTCA روی جعبه را بررسی کنید یا پایگاه داده آنها را جستجو کنید. خبر خوب این است که یکی از تولیدکنندگان اصلی چینی ما، Daltile، در لیست قرار دارد.

قیمت و خرید سرامیک تکسرام مدل کاوالی - هوم استایل

ساخت کاشی چینی
کاشی چینی روی زمین و دیوار

چینی با استفاده از مواد معدنی خاک رس ذوب شده و آب ایجاد می شود. خاک رس اغلب از فلدسپات، کائولن و کوارتز تشکیل شده است. این ترکیب خاک رس و فشار بیشتر در حین ساخت، پرسلن را متراکم تر از خاک رس های سرامیکی می کند. پس از اینکه خشک کن مقداری رطوبت اضافی را از بین برد، کاشی را فشار داده و به شکلی درآورده و روی یک قفسه می گذارند تا خشک شود. در این مرحله از زمان، به این کاشی‌ها «کاشی سبز» یا «ظروف سبز» می‌گویند. این به این دلیل است که کاشی هنوز پخته یا لعاب نشده است.

پس از خشک شدن کاشی چینی، یک چاپگر جوهر افشان با تکنولوژی بالا رنگ ها و الگوی مورد نظر را اضافه می کند. همچنین برای محافظت از این تصویر در برابر سایش و پارگی، لعاب دارد. چینی را می توان بدون لعاب نیز رها کرد. در نهایت، ظروف چینی با دمای بسیار بالا 2500F، که 500F بالاتر از سرامیک است، شلیک می شود. این دما هم لعاب را تنظیم می کند و هم رطوبت باقیمانده را خارج می کند و سطحی غیر قابل نفوذ ایجاد می کند.

قیمت سرامیک کف درجه دو بدون بند خرید مستقیم از کارخانه - تایل استور زنگنه ارائه متنوع

مزایای کاشی چینی
حمام و دوش با کاشی های چوبی

تراکم: کاشی سرویس بهداشتی طلایی با استفاده از خاک رس متراکم و مواد معدنی ایجاد می شود که سپس تحت فشار شدید قالب گیری می شود. اساساً، به این معنی است که آنها اکنون بسیار متراکم هستند.
سختی: کاشی چینی سخت تر از کاشی و سرامیک است و کمتر در معرض تراشه است. اگر کاشی لعابدار است، امتیاز PEI را نیز بررسی کنید.
برای مناطق با رطوبت بالا: کاشی چینی در برابر آب نفوذ ناپذیر است، بنابراین لازم نیست نگران آسیب کف زیرین در اثر آب یا رشد کپک باشید.
استفاده در فضای باز: از آنجایی که پرسلن بر خلاف سرامیک ضد یخ است، می توان از آن در بیرون استفاده کرد.
نگهداری: ظروف چینی به راحتی تمیز و نگهداری می شوند. تنها چیزی که نیاز دارید یک جارو یا جاروبرقی و دستشویی مرطوب است. با این حال، به خاطر داشته باشید که دوغاب باید هر چند سال یکبار دوباره آب بندی شود.
از طریق رنگ: چینی دارای گزینه ای از رنگ است که سرامیک اغلب این گزینه را ندارد. یعنی بدنه کاشی همرنگ سطح است.
عالی برای فروش مجدد: پرسلن قطعا ارزش فروش مجدد شما را افزایش می دهد، به خصوص کاشی های چوبی که در حال حاضر در حال ترند هستند.

معایب کاشی چینی
هزینه: پرسلن گران‌تر از کاشی‌های سرامیکی است. با این حال، بیشترین دوام را دارد.
اصالت: پرسلن دارای آزمایش و گواهینامه های دقیق است. شما باید مطمئن شوید که چینی‌ای که می‌خرید واقعاً چینی است.
برش سخت DIY: چینی ماده ای مناسب برای DIY نیست، زیرا برای برش صحیح به اره مرطوب نیاز دارد.
موارد استفاده توصیه شده برای کاشی چینی
دوش، پشت اسپلش، و دیگر مناطق “خیس”.
برنامه های کاربردی در فضای باز
کفپوش کاشی پرتردد

قیمت سرامیک کف پردیس طرح امپرادو در بازار - محیاسرام

کاشی و سرامیک چیست؟
حمام با کاشی و سرامیک سفید

کاشی و سرامیک از محلول خاک رس، معدنی و آب ساخته می شود که سپس به شکل کاشی فشرده شده و پخته می شود. در یک کوره با دمای بالا. بیشتر کاشی و سرامیک از دو لایه تشکیل شده است: بیسکو و لعاب.

بیسک بدنه کاشی است. لعاب بالای کاشی است، جایی که رنگ می نشیند. برخی از کاشی‌های سرامیکی لعاب ندارند – این کاشی‌ها اغلب به عنوان ساخت و ساز کاشی از طریق کاشی شناخته می‌شوند، زیرا در تمام طول آن به صورت یکدست رنگی هستند. از آنجایی که سرامیک واژه چتر اصلی برای کاشی است، نیازی به یک نهاد حاکم برای تایید آن ندارد. تفاوت اصلی بین کاشی و سرامیک این است که کاشی و سرامیک بیش از 0.5 درصد آب را جذب می کند.

ساخت کاشی و سرامیک
حمام با کاشی هشت ضلعی سفید

کاشی و سرامیک با استفاده از روشی مشابه کاشی چینی ایجاد می شود. خاک رس دارای سطوح پایین تری از کائولن است و از مواد چگالی کمتری تشکیل شده است. این ترکیب از خاک رس باعث می شود کاشی و سرامیک در صورت عدم لعاب متخلخل باقی بماند، زیرا نیازی به ذوب مواد معدنی به شیشه در فرآیندی به نام انجماد ندارد.

پس از آن، یک خشک کن مقداری رطوبت اضافی را از بین می برد، کاشی به شکل فشرده در می آید و روی یک قفسه خشک می شود. این کاشی نیز مانند ظروف چینی «کاشی سبز» یا «سفینه سبز» نامیده می شود. پس از خشک شدن کاشی و سرامیک، لیست قیمت چسب کاشی ساروج هم به همراه  یک چاپگر جوهر افشان با تکنولوژی بالا رنگ ها و الگوی مورد نظر را اضافه می کند. همچنین برای محافظت از این تصویر در برابر ساییدگی و اطمینان از غیر متخلخل بودن کاشی، لعاب دار می شود. در نهایت، سرامیک در دمای 2000 درجه فارنهایت بالا پخته می شود. این دما هم لعاب را تنظیم می کند و هم رطوبت را خارج می کند و سطحی غیر متخلخل ایجاد می کند.

 

مزایای کاشی و سرامیک
کاشی دیوار سفید به عنوان پشتی آشپزخانه

ارزان: کاشی و سرامیک راهی ارزان برای ارتقاء خانه شما است. اگر به دنبال یک پروژه بودجه هستید، این یک ماده عالی برای این منظور است.
مواد DIY عالی: کاشی‌های سرامیکی می‌توانند آسان‌تر برش‌های سفارشی را انجام دهند، زیرا به اندازه چینی متراکم نیستند، به این معنی که برای جنگجویان آخر هفته، محصولی مناسب‌تر برای DIY است.
مقاومت در برابر آب: اگرچه مانند کاشی چینی به طور کامل در برابر آب نفوذ ناپذیر نیست، یک پوشش لعاب دار سطحی غیر متخلخل را ارائه می دهد.
تعمیر و نگهداری: کاشی و سرامیک نیز مانند ظروف چینی به راحتی تمیز می شود، فقط جارو یا جاروبرقی را بردارید و به یاد داشته باشید که دوغاب خود را هر چند سال یکبار مجدداً ببندید.
انتخاب گسترده: کاشی و سرامیک به اندازه کاشی چینی دارای انتخاب گسترده ای است. حتی تخته های چوبی محبوب را نیز دارد!
مناسب خانواده: کاشی و سرامیک برای خانواده ها و حیوانات خانگی عالی است و تا زمانی که لعاب آن دست نخورده باشد لک نمی شود.
معایب کاشی و سرامیک
آسیب قابل مشاهده: متأسفانه، اگر کاشی و سرامیک را خرد کنید، احتمالاً رنگ بدنه را خواهید دید و قابل توجه خواهد بود.
نمی توان در خارج از خانه استفاده کرد: کاشی و سرامیک باید در داخل خانه بماند، زیرا یخ زدن و گرم شدن می تواند به مرور زمان باعث ترک خوردن شود.
احتمال تراشیدن بیشتر: از آنجایی که به سختی یا چگالی ظروف چینی نیست، بیشتر مستعد خرد شدن است.
مطالب مرتبط >> سوالات متداول کاشی

انواع مدل سرامیک کف سرویس بهداشتی ابعاد کوچک بزرگ - تجهیزات ساختمانی زنگنه

موارد استفاده توصیه شده از کاشی و سرامیک
حمام ها
آشپزخانه ها
کاشی دیوار

پرسلن در مقابل کاشی و سرامیک: مقایسه هزینه
پرسلن با کیفیت بالا تقریباً همیشه گرانتر از سرامیک با کیفیت بالا است زیرا متراکم تر و بادوام تر از سرامیک دومی است.

با این حال، کاشی‌های چینی وجود دارند که بسته به ظاهری که می‌خواهید، نسبت به کاشی‌های سرامیکی هزینه‌ای دارند. سرامیک معمولاً ارزان‌ترین گزینه‌ها را دارد و اگر به دنبال ارتقاء آن هستید، این یک راه عالی برای جایگزینی کفپوش فرش است.

8- چارت چینی در مقابل سرامیک

ظاهر
کاشی های سرامیکی و چینی هر دو طیف گسترده ای از رنگ ها و ظاهر را ارائه می دهند. در این زمینه، این دو نسبتاً قابل مقایسه هستند.

استفاده کنید
در بیشتر موارد، چینی و سرامیک را می توان در مکان های مشابه از جمله حمام، آشپزخانه و به عنوان کاشی کف استفاده کرد.

با این حال، پرسلن در برابر آب نفوذ ناپذیر است و برای دوش و وان حمام بهتر است. چینی را می توان در فضای باز نیز استفاده کرد، در حالی که سرامیک به اندازه کافی برای آن استفاده پایدار نیست.

دوام
کاشی‌های چینی و سرامیکی در مقایسه با سایر گزینه‌های کف‌پوش، دوام بالایی دارند. وقتی صحبت از مقایسه این دو به میان می‌آید، پرسلن در صدر قرار می‌گیرد. پرسلن متراکم تر و سخت تر از سرامیک است و به آسانی کاشی و سرامیک خرد نمی شود.

مقاومت در برابر رطوبت
اگرچه کاشی و سرامیک لعابدار غیر متخلخل است، اما ایجاد کاشی های چینی تضمین می کند که کاملاً در برابر آب نفوذ ناپذیر است. به همین دلیل است که قیمت سرامیک کف متفاوت است و رایج است.

به یاد داشته باشید، برای اینکه پرسلن به عنوان چینی گواهی شود، نمی تواند بیش از 0.5٪ آب را جذب کند.

فروش مجدد
کاشی های سرامیکی و چینی هر دو ارزش فروش مجدد شما را نسبت به مواد بادوام کمتر مانند فرش یا نسخه های ارزان تر لمینت یا وینیل افزایش می دهند. اگر به دنبال ارتقاء فروش مجدد هستید، هر دو محصول به خوبی در خانه شما کار می کنند!

سرامیک چیست ؟ - کاشی آلپر | Alper Tile

“بدن” به چه معناست و کدام یک را انتخاب کنم؟
شما معمولاً 3 نوع بدنه کاشی را برای انتخاب پیدا خواهید کرد.

بادی مچ: این همان چیزی است که در کاشی‌های کف چینی می‌بینید که در آن بدنه (داخل) کاشی مطابقت دارد.

او لعاب (بیرون). اگر زمین خود را تراشه کنید و نتوانید فورا کاشی را تعویض کنید، این مهم می شود.
بدنه قرمز: این در کاشی‌های سرامیکی سنتی معمول است. یک لایه رویی تزئینی خواهید دید، اما داخل کاشی رنگ خاک رس قرمز را حفظ می کند. این معمولاً یک مشکل نیست مگر اینکه کاشی شما آسیب ببیند.

Double Loaded: کاشی های چینی همچنین می توانند از طریق فرآیندی به نام بارگذاری دو برابر شوند. در این فرآیند، طرح و بافت اضافی به نیمه بالایی کاشی اضافه می شود. در این حالت، نیمه بالایی کاشی با نیمه پایینی مطابقت ندارد. این اغلب جلوه های بصری جذاب تری به دست می دهد، اما اگر بریدگی یا بریدگی عمیقی در کاشی خود داشته باشید می تواند مشکل ساز باشد.

چه نوع پرداختی برای کاشی های نمای حیاط با سرامیک و چینی موجود است؟
لعاب دار: لعاب مانند پایان کاشی شماست. این مانند یک محافظ برای محافظت از کاشی شما در برابر رطوبت و لکه عمل می کند. بیشتر کاشی‌های سرامیکی لعاب‌دار هستند، اما مردم گاهی اوقات ظاهر طبیعی و خاکی کاشی‌های بدون لعاب را ترجیح می‌دهند. علاوه بر این، لعاب می تواند باعث لغزنده شدن این کاشی ها در هنگام خیس شدن شود، بنابراین اگر قصد دارید از کاشی لعابدار در حمام یا مناطق مستعد آب استفاده کنید، توصیه می کنیم از کاشی بافت دار استفاده کنید.
صیقلی: برای داشتن سطحی واقعاً بی عیب و نقص، کاشی‌های کف چینی صیقلی مانند سنگ‌های طبیعی مانند سنگ مرمر و گرانیت به سطح بالایی آسیاب می‌شوند. روکش صیقلی از کاشی شما در برابر جذب کثیفی و زباله محافظت می کند و کفی تیزتر با نگهداری کمتر را به شما ارائه می دهد.

بدون لعاب: کاشی‌های سرامیکی بدون لعاب پس از پخت هیچ روکش اضافی اضافه نمی‌کنند. آن‌ها اغلب خاکی‌تر و طبیعی‌تر از کاشی‌های سرامیکی لعاب‌دار به نظر می‌رسند، اما در برابر مایعات نفوذناپذیر نیستند و نگهداری آن‌ها آسان نیست. در حالی که این کاشی ها می توانند (و هنوز) در اتاق هایی مانند حمام و آشپزخانه استفاده شوند، نسبت به همتایان لعاب دار محافظت شده خود به نگهداری بیشتری نیاز دارند.

رتبه بندی PEI چیست؟
PEI مخفف موسسه مینای پرسلن است. این موسسه به هر محصول و قیمت چسب کاشی بر اساس سختی لعاب آن رتبه بندی می دهد – این به تعیین کاربردهای مناسب برای آن کاشی کمک می کند. رتبه بندی ها به شرح زیر است:

NR: سنگ طبیعی و سایر دسته های بدون لعاب که رتبه بندی نشده اند.
گروه 1: مناسب برای دیوارهای مسکونی یا تجاری. برای ترافیک پیاده مناسب یا توصیه نمی شود.
دیوارهای حمام، پشتی، دیوارهای برجسته
گروه 2: مناسب برای ترافیک سبک عمومی مسکونی.
حمام، اتاق های رسمی
گروه 3: مناسب برای تمامی مناطق مسکونی و تجاری سبک.
آشپزخانه های مسکونی، دفاتر تجاری، پذیرایی، کاربری های خانگی
گروه 4: مناسب برای مصارف مسکونی، تجاری متوسط ​​و سازمانی سبک.
رستوران ها، هتل ها، لابی ها و فضاهای تجاری با ترافیک متوسط
گروه 5+: مناسب برای ترافیک سنگین هم در کاربردهای مسکونی و هم تجاری سنگین.

آیا کاشی چینی لغزنده است؟
یک کاشی چینی براق و براق لغزنده تر از سرامیک بین کابینتی طرح آجر بافت دار خواهد بود. اگر نگران لیز خوردن هستید، به خصوص در مورد استفاده از کاشی در فضای باز، توصیه می کنیم کاشی بافت دارتری داشته باشید. در حمام، استفاده از پدهای ضد لغزش در حمام و تشک های حمام ایده خوبی است.

آیا کاشی مقاوم در برابر خش است؟
هر دو کاشی سرامیکی و چینی نسبتاً مقاوم در برابر خراش هستند، اگرچه چینی بیشتر از آن است. از آنجایی که از مواد متراکم تری ساخته شده است، احتمال ایجاد خراش روی کاشی چینی کمتر است.

خرید سرامیک کف پذیرایی طرح روشن و دلنشین | ابعاد بزرگ و کوچک - فروشگاه سرامیک زنگنه

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.