سرامیک در مقابل چینی

اصطلاحات “سرامیک” و “چینی” اغلب به جای یکدیگر به کار می روند، اما آنها یکی و یکسان نیستند. در اینجا چند تفاوت مهم وجود دارد که باید هنگام بررسی گزینه های خود برای کاشی به خاطر داشته باشید:

کلوند" اعضای هیات مدیره را تغییر داد

سرامیک یک متری دیوار

کاشی چینی و سرامیک چیست؟
هر دو کاشی چینی و سرامیکی به طور مشابه از خاک رس تولید می شوند، با این حال آنچه واقعا آنها را از هم جدا می کند چگالی و دوام آنها است. کاشی های چینی در دماهای بالاتر برای مدت طولانی تری نسبت به سرامیک پخته می شوند که باعث می شود بادوام تر و متراکم تر شوند – عملاً کاملاً در برابر آب مقاوم باشند.
کاشی های سرامیکی ظریف تر و کمتر متخلخل هستند، به این معنی که می توانند به راحتی آب را جذب کنند.

ظاهر چینی در مقابل سرامیک
عامل دیگری که این نوع کاشی کاری روی گچ را متمایز می کند ظاهر آنهاست. با تکنولوژی امروزی و روندهای دائماً در حال تغییر، هر دو کاشی می توانند هر رنگ یا طرحی که قابل تصور باشد باشند. رنگ یا طرح چینی در تمام بدن آن پخش می شود. بنابراین اگر اتفاقی بیفتد که تراشه شوند، چندان واضح نیست. طرح ها و رنگ های کاشی و سرامیک روی سطح چاپ شده و با نوعی لعاب محافظت می شود. بنابراین اگر این کاشی ها خرد شوند، بیشتر قابل توجه خواهد بود زیرا رنگ بدنه کاشی متفاوت از سطح است.

تراکم کاشی های سرامیکی و چینی
در حالی که سرامیک و چینی هر دو نسبت به اکثر مواد بازسازی ارزانتر هستند، تفاوت قیمت آنها به دلیل تفاوت چگالی آنها است. بنابراین کاشی های چینی گران تر از کاشی های سرامیکی هستند.

کاربردهای چینی در مقابل کاشی و سرامیک
کاشی‌های سرامیکی، از آنجایی که ظریف‌تر هستند، برای مناطقی که ترافیک بیش از حد ندارند عالی هستند. و با تعداد زیادی از رنگ ها و گزینه های طراحی موجود، آنها برای دیوارهای برجسته و پشت آشپزخانه عالی هستند. کاشی‌های چینی معمولاً بادوام‌تر هستند، بنابراین برای استفاده در دیوارهای بیرونی، میزها یا حتی به عنوان کفپوش (هم در داخل و هم در خارج از خانه!) بسیار عالی هستند.

برای کاشی‌های چینی و سرامیک بین کابینتی طرح آجر مزایا و معایبی وجود دارد، اما نمی‌توان انکار کرد که هر کدام می‌توانند مکملی عالی برای بازسازی فضای شما باشند. همیشه ایده خوبی است که گزینه های خود را قبل از تصمیم گیری بسنجید. در Avalon Flooring، ما می‌خواهیم مطمئن شویم که از اولین قدم در نمایشگاه ما تا اولین قدم در کفپوش جدید خود خوشحال هستید – و ما به عنوان شریک شما در طراحی خانه، در هر مرحله در این راه حضور خواهیم داشت. ما را مقصد «خرید یک‌جا» خود برای همه چیزهای کف‌پوش… (و پنجره‌ها) در نظر بگیرید!

 

راسپینا- سرامیک راسپینا - کاشی بالسین شرکت کاشی الوند-Balsin Tile - کاشیران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.