سر سوزن را دوباره یکبار مصرف سرنگ انسولین مطمئن

تولید کنندگان سرنگ های یکبار مصرف توصیه سرنگ انسولین خارجی می کنند که فقط یک بار از آنها استفاده شود، زیرا استریل بودن سرنگ های استفاده مجدد را نمی توان تضمین کرد.
با این حال، برخی از بیماران ترجیح می دهند از سرنگ مجددا استفاده کنند تا زمانی که سوزن آن کدر شود.
بیشتر انسولین‌ها دارای مواد شیمیایی هستند که از رشد باکتری‌هایی که معمولا روی پوست یافت می‌شوند جلوگیری می‌کند. با این حال، زمانی که سوزن کدر شد، خم شد یا با هر سطحی غیر از ناحیه تمیز شده و پاک شده پوست تماس پیدا کرد، باید سرنگ را دور انداخت.
اگر قصد استفاده مجدد سرنگ انسولین بی دی یک از سرنگ را دارید، پس از هر بار استفاده باید سر سوزن را دوباره ببندید. با متخصص مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید تا بهترین راه  برای استفاده مجدد از سرنگ ها را بیابید.
برای بیمارانی که از دستگاه قلم انسولین استفاده می کنند (کارتریج و سوزن یکبار مصرف).

دوز را با چرخاندن سر قلم تغییر سرنگ انسولین 1 سی سی دهید. قلم را در کنار پوست خود قرار دهید و برای تزریق دارو، پیستون را فشار دهید. برخی از دستگاه های قلم تنها می توانند با هر تزریق دوزهای خاصی از انسولین را تزریق کنند.

مقدار تزریق می تواند برای دستگاه های قلم مختلف متفاوت باشد. برای دریافت دوز مناسب، ممکن است مجبور باشید تعداد دفعاتی را که پیستون را فشار می دهید بشمارید.

همچنین در این دستگاه ها از کارتریج های سرنگ انسولین آوا مخصوص انسولین ایزوفان (NPH)، انسولین معمولی (R) یا مخلوطی از این دو نوع استفاده می شود.
برای بیمارانی که از سرنگ های یکبار مصرف استفاده می کنند (سرنگ شیشه ای و سوزن فلزی):

 • منابع:
  1. Insulin (Parenteral Route)
 • تبلیغات: 
  1. مبدا ذرت مدرن از علف وحشی و کاربرد آن
  2. تاثیر خوردن گلاب در دوران بارداری بر شنوایی نوزاد!
  3. با این روش ها همیشه یک قدم از بقیه جلوتر باشید
  4. از بین بردن التهابات بدن با استفاده از فندق چگونه است؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.