سیم ظرفشویی نازک که شاه رومانی از آن استفاده کرده است در موزه مصر

اثر ضد باکتریایی درمان سیم ظرفشویی نازک در اجاق مایکروویو و ماشین ظرفشویی در مطالعات دیگر تایید شده است (ایکاوا و راسن، 1999؛ پارک و همکاران، 2006).

این مطالعات در مورد تمیز کردن و ضد عفونی کردن اسفنج‌ها بر کشتن باکتری‌ها تمرکز می‌کند نه اینکه آیا خاک مواد غذایی از اسفنج‌ها پاک می‌شود یا خیر. اگر اسفنج مرطوب باشد، خاک غذای باقی مانده می تواند امکان رشد مجدد میکروارگانیسم های زنده را فراهم کند.

برای ارائه توصیه‌های کاهش خطر به مصرف‌کنندگان، دانش بیشتری در مورد بقا و رشد باکتری‌های بیماری‌زا در برس‌ها و اسفنج‌های آشپزخانه مرتبط با شیوه مصرف‌کنندگان برای استفاده و جابجایی این اقلام مورد نیاز است.

در مطالعه حاضر، استفاده از اسفنج‌ها و برس‌ها را در میان مصرف‌کنندگان اروپایی بررسی کردیم و انواع مختلف اسفنج‌ها و برس‌ها را برای جذب آب، قابلیت خشک کردن، رشد و بقای سالمونلا و کمپیلوباکتر و همچنین سایر باکتری‌های مرتبط با آشپزخانه ارزیابی کردیم. ما همچنین تأثیر روش های مختلف تمیز کردن این ظروف را آزمایش کردیم.

یک نظرسنجی فراملی در ده کشور اروپایی از جمله دانمارک، فرانسه، مجارستان، آلمان، یونان، نروژ، پرتغال، رومانی، اسپانیا و بریتانیا انجام شد.

سیم

این نظرسنجی شامل ماژول‌هایی در مورد شیوه‌های بهداشتی و جابجایی غذا برای دسته‌های مختلف مواد غذایی و سؤالات جمعیت‌شناختی اجتماعی بود (نگاه کنید به (Langsrud et al., 2020; Møretro et al., 2020)).

نشریه حاضر به طور خاص در مورد زیرمجموعه ای از سوالات مربوط به شستن ظروف و تمیز کردن ظروف در آشپزخانه، با تمرکز بر گزینه های پاسخ در مورد اسفنج و برس ظرف گزارش می دهد.

جذب مصرف کننده و جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها استخدام با یک ارائه‌دهنده نظرسنجی حرفه‌ای که یک پنل بزرگ مصرف‌کننده در سراسر جهان را مدیریت می‌کرد (Dynata) قرارداد فرعی بسته شد.

در هر کشور، نمونه جمعیتی شامل خانوارهای خصوصی بود که به روش نمونه‌گیری تصادفی طبقه‌ای بر اساس نام‌گذاری واحدهای سرزمینی برای سطح آمار 2 (NUTS2) کشور مربوطه (Eurostat، 2020) و سطح تحصیلات پاسخگوی هدف انتخاب شدند.

اندازه‌های نمونه اقشار داخل کشور با اندازه‌های قشر جمعیت مربوطه متناسب بود. در مقاله حاضر، پاسخ‌های 9966 خانوار در ده کشور در نظر گرفته شده است (جدول تکمیلی S2).

پاسخ دهندگان شامل 49.5٪ مرد و در محدوده سنی 16 تا 90 سال (میانگین: 46.6 سال) بودند. سوگیری نسبت به آموزش عالی به عنوان یک مصنوع از اجرای این نظرسنجی به صورت آنلاین رخ داد، با 50.9٪ از پاسخ دهندگان، تحصیلات دانشگاهی را اعلام کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.