نی نبات در بازار بندر ترکمن گردشگران زیادی را به خود جذب کرد

چین همه نی نبات غیر قابل کمپوست را در شهرهای بزرگ ممنوع می کند و این ممنوعیت را در سال 2022 در سراسر کشور تمدید می کند.

2021 کانادا تمام پلاستیک های یکبار مصرف را ممنوع می کند، همانطور که مکزیکو سیتی نیز انجام می دهد .

نی نبات های دهه 1980 همه جا هستند! Krazy Straws و Jumbo Straws معرفی شده اند.

فوریه 2011 ، میلو کرس، 9 ساله، با تخمین خود از 500 میلیون نی نبات در روز تنها در ایالات متحده استفاده می شود، جهان را شوکه کرد.

2022 نیوجرسی ممنوعیت پلاستیکی یکبار مصرف را اعلام کرد که با نی نبات های پلاستیکی شروع شد. کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف و فنجان ها، بشقاب ها و ظروف استایروفوم از 4 می 2022 در این ایالت ممنوع خواهند شد.

2022 فرانسه بسته بندی پلاستیکی یکبار مصرف را برای اکثر میوه ها و سبزیجات ممنوع کرد که می تواند 1 میلیارد قطعه زباله پلاستیکی را از بین ببرد .

نی

شاید مهم ترین و دلگرم کننده ترین آمار از همه باشد؟ در سرتاسر جهان، از هر چهار نفر، سه نفر خواستار ممنوعیت استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف هستند.

جایگزین های جدیدی برای نی نبات های پلاستیکی به دلیل تقاضای مصرف کنندگان برای پایداری و تغییرات اخیر در سیاست ها و مقررات دولتی، مانند ممنوعیت محصولات پلاستیکی یکبار مصرف، در نظر گرفته شده است. نگرانی هایی در مورد کیفیت نی نبات کاغذ و پایداری آن در طول زمان در تماس با نوشیدنی ها وجود دارد.

این مطالعه عملکرد و خواص نی نبات های کاغذی موجود در بازار و نی نبات های پلاستیکی مشابه آنها را در کاربردهای مختلف مورد ارزیابی قرار داد. ویژگی های فیزیکی، مکانیکی و ترکیبی و همچنین خواص برهمکنش مایع نی نبات ها تعیین شد.

نی نبات های کاغذی عمدتاً از الیاف چوب سخت تشکیل شده بودند که با یک عامل اندازه گیری آبگریز برای دستیابی به زاویه تماس 102 تا 125 درجه، اندازه سختی داشتند. نتایج نشان داد که تمام نی نبات های کاغذی ارزیابی شده پس از تماس با مایع به مدت کمتر از 30 دقیقه، 70 تا 90 درصد از مقاومت فشاری خود را از دست دادند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.